NL Bezoek aan Moldavië

To Help Each Other

NL Bezoek aan Moldavië

kaart Moldalvië ivm bezoek stichting Theo

Tot het uiteenvallen van de Sovjet-Unie was Moldavië een van de welvarendste Sovjetrepublieken, maar dat is sinds de onafhankelijkheid
veranderd in het tegendeel.
Moldavië bestaat met haar huidige landsgrenzen sinds 1991

Situatie nu

De nood in Moldavië is groot, er is veel armoede.

Jongeren trekken weg om te werken in het rijke westen en laten vaak hun kinderen bij opa en oma.  Als deze sterven, blijven de
kinderen en ook de vele gehandicapte alleen achter.

De ouders of alleenstaande moeders, door het rijke westen verblind geworden komen vaak niet meer terug.

De hoofdstad Chisinau ligt
centraal in het land. Van de nog geen 3,5 miljoen inwoners in Moldavië wonen er ± 700.000 in de hoofdstad.

Moldavië ligt in Zuid-Oost
Europa en grenst aan twee
landen: Oekraïne en Roemenië.

Dag 1

We zijn in ziekenhuis ‘Emanuel’ geweest dat in communistische tijd
is opgezet door Nederlandse  doctoren. Gelovige collega artsen van Moldavië zijn in het verleden naar Nederland gekomen voor bijscholing
en zijn daarna weer teruggegaan om hun land hulp te bieden.

De steun uit Nederland is echter weggevallen omdat veel artsen van
toen zijn gestorven en er geen nieuwe contacten zijn ontstaan.
Als stichting zijn we het eerste nieuwe contact hier namens
Nederland/ België.
Duitsland biedt al 7 jaar hulp aan dit christelijke ziekenhuis.

Dag 2  

S’morgens vroeg starten we met aanbidding en bidden met werkers in ziekenhuis ‘Emanuel’.
Daarna zijn we op bezoek gegaan in een internaat/kinderhuis
voor gehandicapte kinderen.
Er zijn 2 zulke grote huizen; 1 voor jongens en 1 voor meisjes.
Waar ongeveer 500 kinderen en jong volwassenen verzorgd worden.
Er zijn er ook nog andere voor oudere gehandicapten.

Grote indruk maakten de mensen die hier voor een klein salaris dagelijks deze kinderen verzorgen (25 euro per week voor een volle werkweek van 6 dagen).
Kinderen die eerst nooit buitenkwamen en nu wel dankzij speciale rolstoelen vanuit Duitsland, Frankrijk, Canada en USA.
Sommige zijn met hun verstand heel goed bij, kunnen alleen reageren met hun lach of ogen en liggen hun hele leven plat of opgevouwen in een rolstoel of op een speciaal rolstoelbed.

Het jongensinternaat wat wij bezochten staat sinds 2015 onder
leiding van twee christen vrouwen.
Behalve dat hier kerkdiensten worden gehouden, worden de
werkers thuis geholpen met hun problemen zodat deze ook de
liefde van Jezus mogen ontvangen waardoor ze nog beter hun
werk voor de kinderen gaan doen.

Als team; vanuit NL, DE en de christelijke werkers van ’t kinderhuis, zijn we vooral bezig om liefde door te geven o.a. Via geschenken en dankzij deze kinderen die God hiervoor gebruikt om Zijn Koninkrijk te tonen op aarde.

Godsdienst voor God, de Vader, is:

Omzien naar wezen en weduwen in hun druk


In het verleden waren er mannen die geld en goederen weg haalden wat voor de kinderen bedoeld was. Dit is gelukkig verleden tijd!

Toen het Duitse Tabea 7 jaar geleden begon met de samenwerking was er niks en lagen de kinderen op planken of een ijzeren spiraal of gewoon op de grond totdat ze dood gingen.

Door het stelen door de vroegere leiding van het tehuis kon Tabea niet eerder verantwoord samenwerken.
Sinds de samenwerking met nieuwe leiding zijn er veel hulpgoederen nu wel goed terecht gekomen; vooral bedden, kleding, schoenen, dekens, rolstoelen en tafels.
Tabea verzorgd het transport van goederen ,die aangeleverd worden via contacten uit de USA, Canada, Frankrijk, Duitsland en onze Nederlandse stichting in Nederland in samenwerking met kerken en bedrijven.

Er zijn veel financiën nodig om oude versleten badkamers te veranderen, welke nog afkomstig zijn uit de communistische tijd en zeker niet geschikt voor rolstoelen en gehandicapte kinderen.

Dag 3

Vandaag hebben we 3.5 uur gereden naar Corjeuti een soort Parijs in Moldavië.
Veel mensen zijn in Frankrijk gaan werken en komen ieder jaar met de kerstdagen weer even terug, om vervolgens weer verder te gaan met hun leven in het “rijke” buitenland.
Hier is een ziekenhuis voor de regio Noord-Moldavië met een leegstaande bovenvleugel.
Heel groot, met grote kamers waar ook veel renovatie werk nodig is.
Nu komt er in maart 2019 een team van 30 mensen uit Frankrijk om hier in 10 dagen alles te renoveren en te verbouwen.
Ze werken samen met een baptistenkerk hier met ongeveer 150 leden, voornamelijk ouderen.
Deze kerk is zeer actief en betrokken bij dit project, ook organiseren ze in de zomer veel jeugdkampen in de bossen op een locatie van een voormalig trainingscentrum voor communisten.


S’avonds zijn we naar zigeuner kerkdienst in Chisinau, gegaan
en oa getuigenissen gegeven wat God in ons leven gedaan heeft en doet.

Dag 4

Zondagmorgen zijn we naar een grote baptistenkerk gegaan, waar heel het team hun getuigenis in de dienst mocht vertellen. Dit was een bijzondere verzoenende samenkomst.

Daarna reisden we terug naar Holland

Project:
Inrichting voor de opvang van ouderen; alles is nodig van bed tot kast tot keukeninrichting enz.
30 tal eenpersoonsbedden
Voor 15 kamers stoelen, banken, kasten.

Nodig voor personeel, kantoortafels enz.
Tafels, stoelen, voor eet – ontvangstruimte.
Totale keukeninrichting.
De verzorging voor de ouderen wordt door deze baptistenkerk gedaan.

Helpt u mee?
uw support kan een wereld van verschil maken!

vermeldt bij uw donatie : Aktie Moldavië
Meedoen als bedrijf ? neemt u aub even contact op

 

https://youtu.be/-VyGIJzVL88

 

 

 

De website gebruikt functionele, analytische en tracking cookies View more
Cookies settings
Accepteren
afwijzen
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Als Nederlandse Stichting gevestigd aan Vlasven 28, 5464PN Veghel, NL, zijn we indien van toepassing,  verantwoordelijk voor de verwerking van persoonsgegevens zoals weergegeven in deze privacyverklaring.
 • Contactgegevens:  Eleonora en Theo Vermeltfoort
 • Vlasven 28, 5464PN Veghel, NL
 • mob 06 531 840 22
 • contact formulier

De Europese wetgeving is aan het veranderen - U moet ons voortaan toestemming geven om emails te blijven ontvangen!   Op 25 mei 2018 is de Europese wetgeving aangepast en dit heeft invloed op de manieren waarop we contact met u kunnen opnemen.

Indien u momenteel berichten van ons per e-mail ontvangt of eerder contact met ons hebt gehad en u dit wilt laten voortduren, moeten we weten dat u akkoord bent dat uw persoonlijke gegevens bekend zijn bij onze stichting. Deze wet zal iedereen treffen; zelfs als u een partner van de stichting bent van voor die tijd, ook dan hebben we nog steeds uw toestemming nodig om u bijv de partnerbrief te (blijven) sturen. We nemen uw persoonlijke gegevens serieus en we zullen deze altijd beschermen. Zie ons privacybeleid hieronder  voor meer details. We willen u als vriend of partner van de stichting niet kwijt raken - we hebben dus voortaan uw uitdrukkelijke toestemming nodig! We hopen op uw begrip hiervoor.
Persoonsgegevens die wij verwerken De stichting verwerkt uw persoonsgegevens doordat u zelf gebruik maakt van onze diensten en/of omdat u deze zelf aan ons verstrekt. Hieronder vindt u een overzicht van de persoonsgegevens die wij verwerken:
 • -Voor- en achternaam
 •  Adresgegevens
 • Telefoonnummer
 • E-mailadres
 • IP-adres
 • Overige persoonsgegevens die u actief verstrekt bijvoorbeeld door een profiel op deze website aan te maken, in correspondentie en telefonisch aan ons doorgeeft.
 • Gegevens over uw activiteiten op onze website
 • Internetbrowser en apparaat type
 • Bankrekeningnummer ( in geval van donaties)
Met welk doel en op basis van welke grondslag wij persoonsgegevens verwerken De stichting verwerkt uw persoonsgegevens voor de volgende doelen:
 • U te kunnen bellen of e-mailen indien dit nodig is om onze dienstverlening uit te kunnen voeren
 • Het afhandelen/ ontvangen van uw betaling o.a. ivm een donatie aan de stichting
 • Verzenden van onze nieuwsbrief en/of infofolder
 • U de mogelijkheid te bieden een account aan te maken
 • De stichting verwerkt ook persoonsgegevens als wij hier wettelijk toe verplicht zijn, zoals gegevens die wij nodig hebben voor onze belastingaangifte.
Cookies, of vergelijkbare technieken, die wij gebruiken De website gebruikt functionele, analytische en tracking cookies. Een cookie is een klein tekstbestand dat bij het eerste bezoek aan deze website wordt opgeslagen in de browser van uw computer, tablet of smartphone. De website gebruikt cookies met een puur technische functionaliteit. Deze zorgen ervoor dat de website naar behoren werkt en dat bijvoorbeeld uw voorkeursinstellingen onthouden worden. Deze cookies worden ook gebruikt om de website goed te laten werken en deze te kunnen optimaliseren. Daarnaast plaatsen we cookies die uw surfgedrag bijhouden zodat we op maat gemaakte content en berichten kunnen aanbieden. Bij uw eerste bezoek aan onze website hebben wij u al geïnformeerd over deze cookies en toestemming gevraagd voor het plaatsen ervan. U kunt zich afmelden voor cookies door uw internetbrowser zo in te stellen dat deze geen cookies meer opslaat. Daarnaast kunt u ook alle informatie die eerder is opgeslagen via de instellingen van uw browser verwijderen. Zie voor een toelichting: https://veiliginternetten.nl/themes/situatie/cookies-wat-zijn-het-en-wat-doe-ik-ermee/ Op deze website worden eventueel ook cookies geplaatst door derden. Dit zijn bijvoorbeeld adverteerders en/of de sociale media-bedrijven. [ Bijvoorbeeld: Cookie: Googly Analytics Naam: _utma Functie: Analytische cookie die websitebezoek meet Bewaartermijn: 2 jaar ] Geautomatiseerde besluitvorming De website neemt soms op basis van geautomatiseerde verwerkingen besluiten over zaken die (aanzienlijke) gevolgen kunnen hebben voor personen. Het gaat hier om besluiten die worden genomen door computerprogramma's of -systemen, zonder dat daar een mens (bijvoorbeeld een medewerker van de stichting) tussen zit. De site gebruikt de volgende computerprogramma's of -systemen:
 • Paypal online donatie optie,
 • die het overmaken van donaties via creditcard of paypal account mogelijk maakt.
Hoe lang we persoonsgegevens bewaren De stichting bewaart uw persoonsgegevens niet langer dan strikt nodig is om de doelen te realiseren waarvoor uw gegevens worden verzameld. Wij hanteren de volgende bewaartermijnen voor de volgende (categorieën) van persoonsgegevens: max 5 jaar -  In geval van donaties zolang dit voor boekhouding wettelijk noodzakelijk is
 • -Voor- en achternaam
 •  Adresgegevens
 • Telefoonnummer
 • E-mailadres
 • IP-adres
 • Overige persoonsgegevens die u actief verstrekt bijvoorbeeld door een profiel op deze website aan te maken, in correspondentie en telefonisch aan ons doorgeeft.
 • Gegevens over uw activiteiten op onze website
 • Internetbrowser en apparaat type
 • Bankrekeningnummer ( in geval van donaties)
Delen van persoonsgegevens met derden De stichting verkoopt uw gegevens niet aan derden en verstrekt deze uitsluitend indien dit nodig is voor de uitvoering van onze overeenkomst met u of om te voldoen aan een wettelijke verplichting. Gegevens inzien, aanpassen of verwijderen U heeft het recht om uw persoonsgegevens in te zien, te corrigeren of te verwijderen. Daarnaast heeft u het recht om uw eventuele toestemming voor de gegevensverwerking in te trekken of bezwaar te maken tegen de verwerking van uw persoonsgegevens door Moved for all Nations en heeft u het recht op gegevensoverdraagbaarheid. Dat betekent dat u bij ons een verzoek kunt indienen om de persoonsgegevens die wij van u beschikken in een computerbestand naar u of een ander, door u genoemde organisatie, te sturen. U kunt een verzoek tot inzage, correctie, verwijdering, of overdragen van uw persoonsgegevens of verzoek tot intrekking van uw toestemming of bezwaar op de verwerking van uw persoonsgegevens sturen naar . Om er zeker van te zijn dat het verzoek tot inzage door u is gedaan, vragen wij u een kopie van uw identiteitsbewijs met het verzoek mee te sturen. Maak in deze kopie uw pasfoto, MRZ (machine readable zone, de strook met nummers onderaan het paspoort), paspoortnummer en Burgerservicenummer (BSN) zwart. Dit ter bescherming van uw privacy. We reageren zo snel mogelijk, maar binnen vier weken, op uw verzoek. We willen u er tevens op wijzen dat u de mogelijkheid heeft om een klacht in te dienen bij de nationale toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens. Dat kan via de volgende link: https://autoriteitpersoonsgegevens.nl/nl/contact-met-de-autoriteit-persoonsgegevens/tip-ons Hoe wij persoonsgegevens beveiligen We nemen de bescherming van uw gegevens serieus en nemen passende maatregelen om misbruik, verlies, onbevoegde toegang, ongewenste openbaarmaking en ongeoorloofde wijziging tegen te gaan. Als u de indruk heeft dat uw gegevens niet goed beveiligd zijn of er aanwijzingen zijn van misbruik, neem dan contact op met ons op. Bijzondere en/of gevoelige persoonsgegevens die wij verwerken Onze website en/of dienst heeft niet de intentie gegevens te verzamelen over websitebezoekers die jonger zijn dan 16 jaar. Tenzij ze toestemming hebben van ouders of voogd. We kunnen echter niet controleren of een bezoeker ouder dan 16 is. Wij raden ouders dan ook aan betrokken te zijn bij de online activiteiten van hun kinderen, om zo te voorkomen dat er gegevens over kinderen verzameld worden zonder ouderlijke toestemming. Als u er van overtuigd bent dat wij zonder die toestemming persoonlijke gegevens hebben verzameld over een minderjarige, neem dan contact met ons op via , dan verwijderen wij deze informatie. Klik hier
Save settings
Cookies settings