TUNAS RAJAWALI  (Eagle’s Nest Family) /  JAVA

Dit kinderhuis bestaat al vele jaren, gemiddeld wonen er rond de 60 kinderen. Velen zijn hier opgegroeid, afgestudeerd en hebben het huis verlaten voor belangrijke banen en om zelf een gezin te stichten. Het huis heeft een team van zo’n 16 vaste werkers voor de dagelijkse verantwoordelijkheden, zoals; chauffeuren, oppas, koken, administratie, organisatie, onderhoud en klusjes aan het complex  etc.

De kinderen komen vanuit allerlei situaties en achtergronden het kinderhuis binnen, van baby tot schoolgaand. Ze ‘vliegen uit’ tot ze zijn afgestudeerd en een baan hebben gevonden. Sommigen blijven of keren terug om te werken in het vaste team.

Naast de studie en opvoeding wordt de kinderen ook geleerd uit de Bijbel te leven, bidden en zingen, net als wij het onze kinderen zouden leren. Zo beseffen ze op een gegeven moment dat het niet zomaar is dat ze zijn opgenomen in het kinderhuis, maar dat het onderdeel is van God’s plan voor hun leven.

De kinderen gaan naar school en hebben hun huiswerk. Ook leren ze samen te werken, elkaar te helpen en zorg te dragen voor een groter geheel zoals hun ‘thuis’ door huishoudelijke taken uit te voeren. Daarnaast is er tussendoor tijd voor ontspanning en vriendschap.

Tunas Rajawali  (Eagle’s Nest Family) is een bijzonder getuigenis van hoe God telkens weer voorziet met provisie  op visie en ‘nood’ door gebed en geloof.

Sinds 2,5 jaar heeft het kinderhuis een permanente locatie gekregen. Vele jaren werden gebouwen gehuurd waar telkens opnieuw het beste van werd gemaakt, zoals het laatste     gebouw in een drukke wijk van Semarang. De staat van dit gebouw was oud en aangetast     door termieten, zo erg dat het op bepaalde gedeeltes zelfs is ingestort.

Volhouden, blijven bidden en danken. Jaren gingen voorbij tot Tunas Rajawali (Eagle’s Nest Family) eindelijk haar eigen ‘thuis’ kon vestigen. De voorzieningen bleven zoals altijd komen; nooit te laat, maar altijd op de juiste tijd. Velen gaven, ook acties werden gehouden om geld in te zamelen. Een voorbeeld daarvan in Nederland is “race voor een wees”, georganiseerd omdat 1 man uit ‘t westen op stond die vondt dat ‘er iets moest worden ondernomen’. De ‘gevers’ waren soms bekend/onbekend, enkelen zelfs anoniem.

Het is zo bijzonder dat ondanks dat er eigenlijk nooit genoeg financiële zekerheid is op de bankrekeningen, er toch elke maand net genoeg is om door te kunnen gaan.         Menselijkerwijs is dit onmogelijk als je de balans zou vergelijken tussen uitgaven en inkomsten, en toch!!!

De leiding waakt over alles aangaande het besturen van het kinderhuis. Het regelen en maatregelen nemen om alles ten gunste van de kinderen veilig en compleet te maken vraagt veel tijd.

We vroegen Kitty wat nu hun vaste maandelijkse kosten zijn.

We stelden ons voor dat sommigen zouden kunnen denken dat het kinderhuis nu gesetteld is.  Er is een eigen complex, maar dit moet net als onze huizen ook onderhouden worden. We zijn onder de indruk van wat daar juist hier in de tropen allemaal voor nodig is/zou zijn. Daarnaast zijn er net als in onze eigen gezinnen doorlopende kosten, alleen is het hier een veelvoud daarvan. Indonesië is hier en daar wat voordeliger, maar ook hier is het leven duurder geworden. De scholen zijn hier in verhouding met Nederland erg duur en de kinderen zitten ook nog eens op private scholen & universiteiten.

Een schets van een aantal uitgaven; het schoolgaan, de gelden hiervoor, uniformen, kleding & schoenen, onderzoeken en tests, verjaardagen, dokter en tandarts, zwemles, eten, elektra, transport, vaste werkers etc.                                                                                                                                                                 Salarissen in Indonesië zijn relatief laag ten opzichte van de kosten van het dagelijkse leven. De werkers van het kinderhuis hebben een bewuste keuze gemaakt om hier te helpen en hun welstand en banen op gegeven, dit tegen de minimale vergoeding van wat iemand in dit land kan verdienen. De maandelijkse vaste lasten van Eagle’s Nest Family zijn tussen de 9000 en 10.000 euro per maand.

Niet alleen binnen het kinderhuis worden kinderen geholpen, de leiding heeft ook enkele contacten met zendelingen op de eilanden en helpt hen zo mogelijk met het opzetten van schooltjes en kinderwerk.

Een kinderhuis als Tunas Rajawali  (Eagle’s Nest Family) is hier in Indonesië een grote uitzondering, je zou kunnen zeggen een voorbeeld.

Bekijken we de schoolcijfers en ijver waar de kinderen van Tunas Rajawali  (Eagle’s Nest Family) werken, dan zien we totaal iets anders dan buiten het kinderhuis wordt gedacht. Deze kinderen hebben net zoveel, zo niet betere kwaliteiten en discipline om iets te willen bereiken in het leven.

Voor ons is het zo speciaal dit mee te mogen maken. Het zet ons en hopelijk ook u, die dit leest en er even tijd voor maakt, weer met beide voeten op de grond. We zien hier hoeveel plezier ze hier met elkaar als ‘ familie’ hebben, alle eindjes aan elkaar knopend.

We concluderen dat we in het “rijke westen” geen enkele reden hebben tot klagen behalve dan dat we struikelen over ons egoïsme wat meer wil dan nodig is.

Zo bedachten we het volgende:

Stel dat we bijvoorbeeld als individu iedere week 1 euro opzij kunnen leggen. Bijvoorbeeld door wat minder lekkers en koffietjes te nuttigen en zo een beetje van ons genot te laten om deze kinderen te kunnen helpen.

Met onze wekelijkse euro zouden we met 1000 mensen iedere maand 4000 euro bij elkaar kunnen brengen!

Met zo’n bedrag zou er al heel wat van de nood voor het kinderhuis opgelost kunnen worden.

Met ietsjes minder veel meer kunnen doen?  Dat moet toch mogelijk zijn? Wie doet er mee?

Tags:

Comments are closed

De website gebruikt functionele, analytische en tracking cookies View more
Cookies settings
Accepteren
afwijzen
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Als Nederlandse Stichting gevestigd aan Vlasven 28, 5464PN Veghel, NL, zijn we indien van toepassing,  verantwoordelijk voor de verwerking van persoonsgegevens zoals weergegeven in deze privacyverklaring.
 • Contactgegevens:  Eleonora en Theo Vermeltfoort
 • Vlasven 28, 5464PN Veghel, NL
 • mob 06 531 840 22
 • contact formulier

De Europese wetgeving is aan het veranderen - U moet ons voortaan toestemming geven om emails te blijven ontvangen!   Op 25 mei 2018 is de Europese wetgeving aangepast en dit heeft invloed op de manieren waarop we contact met u kunnen opnemen.

Indien u momenteel berichten van ons per e-mail ontvangt of eerder contact met ons hebt gehad en u dit wilt laten voortduren, moeten we weten dat u akkoord bent dat uw persoonlijke gegevens bekend zijn bij onze stichting. Deze wet zal iedereen treffen; zelfs als u een partner van de stichting bent van voor die tijd, ook dan hebben we nog steeds uw toestemming nodig om u bijv de partnerbrief te (blijven) sturen. We nemen uw persoonlijke gegevens serieus en we zullen deze altijd beschermen. Zie ons privacybeleid hieronder  voor meer details. We willen u als vriend of partner van de stichting niet kwijt raken - we hebben dus voortaan uw uitdrukkelijke toestemming nodig! We hopen op uw begrip hiervoor.
Persoonsgegevens die wij verwerken De stichting verwerkt uw persoonsgegevens doordat u zelf gebruik maakt van onze diensten en/of omdat u deze zelf aan ons verstrekt. Hieronder vindt u een overzicht van de persoonsgegevens die wij verwerken:
 • -Voor- en achternaam
 •  Adresgegevens
 • Telefoonnummer
 • E-mailadres
 • IP-adres
 • Overige persoonsgegevens die u actief verstrekt bijvoorbeeld door een profiel op deze website aan te maken, in correspondentie en telefonisch aan ons doorgeeft.
 • Gegevens over uw activiteiten op onze website
 • Internetbrowser en apparaat type
 • Bankrekeningnummer ( in geval van donaties)
Met welk doel en op basis van welke grondslag wij persoonsgegevens verwerken De stichting verwerkt uw persoonsgegevens voor de volgende doelen:
 • U te kunnen bellen of e-mailen indien dit nodig is om onze dienstverlening uit te kunnen voeren
 • Het afhandelen/ ontvangen van uw betaling o.a. ivm een donatie aan de stichting
 • Verzenden van onze nieuwsbrief en/of infofolder
 • U de mogelijkheid te bieden een account aan te maken
 • De stichting verwerkt ook persoonsgegevens als wij hier wettelijk toe verplicht zijn, zoals gegevens die wij nodig hebben voor onze belastingaangifte.
Cookies, of vergelijkbare technieken, die wij gebruiken De website gebruikt functionele, analytische en tracking cookies. Een cookie is een klein tekstbestand dat bij het eerste bezoek aan deze website wordt opgeslagen in de browser van uw computer, tablet of smartphone. De website gebruikt cookies met een puur technische functionaliteit. Deze zorgen ervoor dat de website naar behoren werkt en dat bijvoorbeeld uw voorkeursinstellingen onthouden worden. Deze cookies worden ook gebruikt om de website goed te laten werken en deze te kunnen optimaliseren. Daarnaast plaatsen we cookies die uw surfgedrag bijhouden zodat we op maat gemaakte content en berichten kunnen aanbieden. Bij uw eerste bezoek aan onze website hebben wij u al geïnformeerd over deze cookies en toestemming gevraagd voor het plaatsen ervan. U kunt zich afmelden voor cookies door uw internetbrowser zo in te stellen dat deze geen cookies meer opslaat. Daarnaast kunt u ook alle informatie die eerder is opgeslagen via de instellingen van uw browser verwijderen. Zie voor een toelichting: https://veiliginternetten.nl/themes/situatie/cookies-wat-zijn-het-en-wat-doe-ik-ermee/ Op deze website worden eventueel ook cookies geplaatst door derden. Dit zijn bijvoorbeeld adverteerders en/of de sociale media-bedrijven. [ Bijvoorbeeld: Cookie: Googly Analytics Naam: _utma Functie: Analytische cookie die websitebezoek meet Bewaartermijn: 2 jaar ] Geautomatiseerde besluitvorming De website neemt soms op basis van geautomatiseerde verwerkingen besluiten over zaken die (aanzienlijke) gevolgen kunnen hebben voor personen. Het gaat hier om besluiten die worden genomen door computerprogramma's of -systemen, zonder dat daar een mens (bijvoorbeeld een medewerker van de stichting) tussen zit. De site gebruikt de volgende computerprogramma's of -systemen:
 • Paypal online donatie optie,
 • die het overmaken van donaties via creditcard of paypal account mogelijk maakt.
Hoe lang we persoonsgegevens bewaren De stichting bewaart uw persoonsgegevens niet langer dan strikt nodig is om de doelen te realiseren waarvoor uw gegevens worden verzameld. Wij hanteren de volgende bewaartermijnen voor de volgende (categorieën) van persoonsgegevens: max 5 jaar -  In geval van donaties zolang dit voor boekhouding wettelijk noodzakelijk is
 • -Voor- en achternaam
 •  Adresgegevens
 • Telefoonnummer
 • E-mailadres
 • IP-adres
 • Overige persoonsgegevens die u actief verstrekt bijvoorbeeld door een profiel op deze website aan te maken, in correspondentie en telefonisch aan ons doorgeeft.
 • Gegevens over uw activiteiten op onze website
 • Internetbrowser en apparaat type
 • Bankrekeningnummer ( in geval van donaties)
Delen van persoonsgegevens met derden De stichting verkoopt uw gegevens niet aan derden en verstrekt deze uitsluitend indien dit nodig is voor de uitvoering van onze overeenkomst met u of om te voldoen aan een wettelijke verplichting. Gegevens inzien, aanpassen of verwijderen U heeft het recht om uw persoonsgegevens in te zien, te corrigeren of te verwijderen. Daarnaast heeft u het recht om uw eventuele toestemming voor de gegevensverwerking in te trekken of bezwaar te maken tegen de verwerking van uw persoonsgegevens door Moved for all Nations en heeft u het recht op gegevensoverdraagbaarheid. Dat betekent dat u bij ons een verzoek kunt indienen om de persoonsgegevens die wij van u beschikken in een computerbestand naar u of een ander, door u genoemde organisatie, te sturen. U kunt een verzoek tot inzage, correctie, verwijdering, of overdragen van uw persoonsgegevens of verzoek tot intrekking van uw toestemming of bezwaar op de verwerking van uw persoonsgegevens sturen naar . Om er zeker van te zijn dat het verzoek tot inzage door u is gedaan, vragen wij u een kopie van uw identiteitsbewijs met het verzoek mee te sturen. Maak in deze kopie uw pasfoto, MRZ (machine readable zone, de strook met nummers onderaan het paspoort), paspoortnummer en Burgerservicenummer (BSN) zwart. Dit ter bescherming van uw privacy. We reageren zo snel mogelijk, maar binnen vier weken, op uw verzoek. We willen u er tevens op wijzen dat u de mogelijkheid heeft om een klacht in te dienen bij de nationale toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens. Dat kan via de volgende link: https://autoriteitpersoonsgegevens.nl/nl/contact-met-de-autoriteit-persoonsgegevens/tip-ons Hoe wij persoonsgegevens beveiligen We nemen de bescherming van uw gegevens serieus en nemen passende maatregelen om misbruik, verlies, onbevoegde toegang, ongewenste openbaarmaking en ongeoorloofde wijziging tegen te gaan. Als u de indruk heeft dat uw gegevens niet goed beveiligd zijn of er aanwijzingen zijn van misbruik, neem dan contact op met ons op. Bijzondere en/of gevoelige persoonsgegevens die wij verwerken Onze website en/of dienst heeft niet de intentie gegevens te verzamelen over websitebezoekers die jonger zijn dan 16 jaar. Tenzij ze toestemming hebben van ouders of voogd. We kunnen echter niet controleren of een bezoeker ouder dan 16 is. Wij raden ouders dan ook aan betrokken te zijn bij de online activiteiten van hun kinderen, om zo te voorkomen dat er gegevens over kinderen verzameld worden zonder ouderlijke toestemming. Als u er van overtuigd bent dat wij zonder die toestemming persoonlijke gegevens hebben verzameld over een minderjarige, neem dan contact met ons op via , dan verwijderen wij deze informatie. Klik hier
Save settings
Cookies settings